Okolí

Areál kempu leží v oblasti obklopené lesy a několika řekami. Z tohoto důvodu je oblast vyhledávaná především v letních měsících kvůli nedaleké přehradě Bystřička. Přehradu o rozloze přibližně 38 hektarů obklopují travnaté pláže a je tak ideálním místem pro koupání a letní rekreaci. Zároveň poskytuje příležitost ke sportovnímu i rekreačnímu rybaření. 

Okolí Bystřičky nabízí řadu možností pro návštěvníky se zájmem o vodní sporty, pěší turistiku cykloturistiku. Pokud se rozhodnete po odpočinek, můžete navštívit kino a kulturní akce, které jsou přes léto pravidelně pořádány v blízkosti přehrady.

Tipy na výlet

Karafiátová stezka

Pokud toužíte po pěším výletu, můžete se vydat po stopách známého autora knihy Broučků – Jana Karafiáta. Na 15 km dlouhé stezce projdete 16 stanovišť, které vás provedou po zajímavých místech od Valašského meziříčí až po přehradu Bystřička. Vzhledem k nenáročnosti stezky je vhodná pro pěší, cyklisty i celé rodiny s dětmi.

Dřevěné městečko Rožnov pod Radhoštěm

Zejména rodiny s dětmi ocení návštěvu Valašského muzea v přírodě. V „dřevěném městečku“ se můžete na vlastní oči podívat na způsob života devatenáctého až dvacátého století. V letních měsících zde navíc probíhají ukázky řemeslné výroby a komentované prohlídky s průvodcem. V rámci areálu je i ukázka typické Valašské dědiny, která je jedním z posledních míst, kde si můžete prohlédnout skutečné salaše nebo dobové kovárny.

Ski areál a golfový klub Búřov

Pokud k nám zavítáte v zimních měsících, můžete využít nedalekého Ski areálu, který je se svou nadmořskou výškou 500 – 620 m.n.m. vhodný pro začínající i zkušené lyžaře. Pokud jste naopak nadšení hráči golfu, jistě využijete místního golfového resortu, který nabízí jak samotnou hru, tak i soukromé lekce s profesionálním trenérem a celoroční golfový simulátor.

Pustevny, Radhošť

Pokud si libujete v turistice, doporučujeme výlet na nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd, které je optimálním místem pro další výlety na Radhošť, Kněhyni či k samoté soše Radegasta.

Javornický hřeben

Především pro aktivní turisty by mohla být zajímavá naučná stezka Javornický hřeben, která je poměrně obtížnější při své délce přibližně 25 kilometrů s maximálním převýšením na Velkém Javorníku.

Vsetínský hřeben

Na vrcholu vsetínského hřebenu se nachází vrchol Vsacký cáb, na jehož svazích se nachází přírodiní rezervace Kutaný a Havlovský potok, starší jedlobukový les s bylinným patrem.

Okolí kempu

V kempu a jeho blízkém okolí se také nudit nebudete, obklopen lesy nabízí zábavu formou sběru hub a lesních plodů, v okolí kempu je při menším štěstí možno nasbírat léčivé byliny. Na své si příjdou i rybáři, kteří mohou navštívit vodní nádrž Bystřička, kde se mimo jiné dá i koupat či plavit na loďkách.