Benefice pro Ellinku 18.9.2021

Již pátý ročník benefiční akce, čas rychle letí a letos děláme benefiční sbírku a koncert/dětský den pro Ellinku z Valašského Meziříčí.

Kasičky standartně můžete najít u nás v restauraci v kempu, v prodejnách řeznictví a uzenářství Jan Černocký a barvy a laky Staněk u Apolla ve Valašském Meziříčí. Přispět bude možno i přímo na benefiční akci u vstupu či před pódiem.

Příběh Ellinky:

Ellinka se narodila v lednu 2014 s vrozenou vývojovou vadou centrálního nervového systému – Ageneze Corpus Callosum. Což je nepropojení mozkových hemisfér a tudíž komplikovanou komunikaci mezi nimi. To znamená, že vše, co ostatní děti se naučí automaticky, tak ona musí pracně natrénovat. Tím to také všechno o dost déle trvá. Před nedávnem byla u ní zjištěna další vrozená vada – Synostóza 2. a 4. obratle. Jde o jejich srůst a nyní čekáme na vyjádření lékařů, zda u ní dojde v budoucnu k operaci. Díky tomuto srůstu je její stabilita a správné držení těla značně omezeno.

Nyní má Ellinka 7 let je na úrovni tříletého děvčátka nejen dovednostmi a znalostmi, ale také i vizáží. Sama se nenají, neobleče, téměř nemluví, ačkoliv s ní denně celá rodina cvičí. Jediné štěstí je, že téměř všemu rozumí. Díky tomu je také veliká naděje na zlepšení situace, a proto se nevzdáváme. Ellinka cvičí bobath koncept, logopedii, jezdí na hipoterapii a na Bio Feedback, dále cvičí s fyzioterapeutkou v centru Arcada v Hranicích a nově i ve Valašském Meziříčí ve středisku Reharmon. Dále Ellí chodí na masáže, které jí uvolňují svaly a správné rozložení kostí na nohou. Ve školce má canisterapii, jezdí pravidelně 2x ročně do lázní. Je to sice hodně náročné, hlavně pro Ellinčiny sourozence, kteří trpí tím, že maminka s jejich sestřičkou odjíždí vždy na tak dlouhou dobu mimo domov, ale už si zvykli. Navíc i oni se velmi radují za každý pokrok Ellinky a všichni prožívají dvojnásobnou radost z jakéhokoliv posunu dopředu, protože si celá rodina uvědomuje, že to být vůbec nemuselo.

Ellinka je navzdory všemu velice šťastná a usměvavá holčička, kterou je jednoduché si zamilovat, ale bohužel není jakýkoliv úspěch zadarmo a není v našich silách, abychom si vše financovali sami. Největší podíl na zlepšení její psychomotoriky mají neurorehabilitační programy, které nejsou placené zdravotními pojišťovnami a jsou nad rámec možností naší rodiny. Nyní Ellinka cvičí tyto rehabilitace ve Valašském Meziříčí v Reharmonu a dále neurorehabilitace v Hranicích (ARCADA NeuroMedical Center) – jde ale o finančně velice náročné terapie. Proto prosím o pomoc a doufám, že naše holčička udělá v budoucnu další a další pokroky.